Uszczelnianie okien

Jako profesjonalny serwis różnego rodzaju elementów stolarki otworowej, świadczymy także usługę, jaką jest uszczelnianie okien.

 

Jest to jedna z najbardziej popularnych prac serwisowych na całym świecie, która może być spowodowana wieloma czynnikami. Odpowiednie uszczelnienie zapewnia użytkownikom przestrzeni komfort jej użytkowania, a dodatkowo pozwala na realną oszczędność ciepła budynku. Z myślą o odpowiedniej funkcjonalności wnętrza zaleca się wykonywanie regularnych przeglądów zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach użyteczności publicznej czy przedsiębiorstwach. Pozwala to na niedopuszczenie do sytuacji, w której czujemy się we wnętrzu niekomfortowo z powodu ruchu zimnego powietrza lub dostawaniu się do niego dźwięków z zewnątrz. Co jednak zrobić, gdy nie serwisowaliśmy regularnie okien i odczuwamy tego skutki? Najlepiej zgłosić się o pomoc do fachowców, którzy znajdą przyczynę spadku izolacji i przywrócą konstrukcji dawną świetność.

Profesjonalne uszczelnianie okien

Przyczyn nieszczelności może być wiele: najczęstszym czynnikiem jest oczywiście stare budownictwo, które niegdyś nie wymagało tak rygorystycznych norm do spełnienia jak dziś. Drewniana stolarka sama w sobie naturalnie pełni funkcję wentylacji, jednak w momencie, gdy zaczynamy odczuwać zimne powietrze, oznacza to, że należy podjąć niezbędne prace serwisowe. Inną przyczyną nieszczelności okien (już w stosunkowo nowym budownictwie) jest po prostu ich rozregulowanie. Naturalna eksploatacja, jakiej doświadczają elementy wyposażenia wraz z czasem zaczynają reagować: obsuwać się, kurczyć, rozszerzać, powodując tym samym nieznaczne odstawanie skrzydeł od ramy. W skrajnych przypadkach rozregulowanie można usłyszeć jako świst w momencie przeciągu (gdy otworzymy inne okno lub drzwi zewnętrzne), a także znaczny spadek wyciszenia dźwięków z zewnątrz.

Inną przyczyną są czynniki, na które właściciele nie mają wpływu, a są to błędy w montażu.

I o ile nie znają się Państwo na stolarce otworowej, nie mają Państwo możliwości sprawdzenia jakości instalacji. Weryfikacja zazwyczaj przychodzi razem z czasem, kiedy zaczynamy odczuwać negatywne skutki źle wykonanego montażu. Pozytywnym jednak pozostaje fakt, że jak dużo błędów tak rozwiązanie jest zazwyczaj jedno i jest ono bardzo proste (o ile nie doszło do trwałych uszkodzeń żadnego z elementów). Uszczelnianie to jedna z wiodących usług naszego serwisu - doświadczenie i wiedza z zakresu tego rodzaju usterek pozwalają nam sądzić, że nie ma sytuacji, której nasi specjaliści by nie sprostali. Dlatego zalecamy wykonywanie regularnych przeglądów okien, które z biegiem czasu w naturalny sposób zaczynają pracować i często wystarczy im pomóc, by przywrócić im dawną funkcjonalność. Zdarza się jednak, że zmiany są na tyle inwazyjne i zaawansowane, że regulacja może okazać się niewystarczająca. Konieczna może okazać się także wymiana uszczelek lub całego okna - niezależnie od sytuacji, nasi serwisanci kompleksowo zajmą się każdą sytuacją. 

Nasze usługi świadczymy zarówno w Warszawie, jak i jej okolicach – na tym obszarze mogą być Państwo pewni, że z pomocą przyjadą specjaliści wyposażeni w odpowiednie narzędzia i zawsze gotowi do naprawy każdej awarii.