Trendy w stolarce okiennej czyli jak wybrać modne okna

Polska stolarka okienna, coraz częściej ceniona na rynku światowym, cieszy się nie tylko doskonałą jakością, ale także szerokim wyborem wzorów i oryginalnością.

Producenci, często dopingowani dużą konkurencją poszukują rozwiązań dla swoich klientów, które wyróżnią się nie tylko kolorem ale także designem.

Jedno jest pewne – minęły już czasy, kiedy budując dom czy budynek firmowy skazali byliśmy na powtarzalne kształty i nudne kolory. Nasze wymagania rosną, chcemy wyróżniać się z tłumu, szukamy rozwiązań, które idealnie połączą się z projektem naszych inwestycji. Na odpowiedź z rynku nie trzeb było długo czekać. Sprawdź co jest obecnie modne i funkcjonalne na rynku stolarki okiennej!

 

Jakość – w końcu w modzie!

Nareszcie nastały czasy, w których cena okien nie jest głównym kryterium ich wyboru. Rok 2017 można określić mianem roku jakości i to jakość właśnie stała się obecnie najmodniejsza w stolarce okiennej. Na pewno wykona to z coraz większej świadomości klientów oraz dostępności informacji o produktach. Poszukujemy okien, które bez szwanku posłużą naszym inwestycjom na lata. Porównujemy przy tym oferty wielu producentów. Ostatecznie – nie wybieramy najtańszych rozwiązań. Stawiamy na wysokie parametry techniczne i technologiczne. Szukamy okien dźwiękoszczelnych oraz takich, które uchronią powierzchnię użytkową przed utratą ciepła, bądź zapewnią izolację w gorące dni. Nie zapominajmy jednak o serwisie. To wisienka na naszym torcie. Bez regularnego serwisu okna nie tylko szybciej stracą właściwości, ale w krótszym czasie ulegną uszkodzeniu bądź zniszczeniu.

 

Stawiamy na kolory, nie lubimy nudy

Klasyczne śnieżnobiałe okna ustępują miejsca kolorowym, ciekawym rozwiązaniom. Producenci odnotowują dynamiczny wzrost sprzedaży okien kolorowych. Modne stały się także okleiny drewnopodobne, które do złudzenia przypominają okna drewniane. Podnosi to walory estetyczne inwestycji budowlanych, przyciąga ciekawą strukturą i kolorem. Architekci coraz odważniej wybierają paletę barw dla budynków o przeznaczeniu domowym oraz przemysłowym. Ciekawym jest także trend osadzania okien dwukolorowych, o kolorystyce innej wewnątrz budynku (często pasującej do mebli i wykończenia), w stosunku do kolorystyki zewnętrznej okien. Jest to ciekawe rozwiązanie dla budynków korporacyjnych, gdzie bez problemów kolor okien można połączyć z kolorystyką logotypu firmowego, podbitej barwą elewacji. Ciekawostką są także kształty profili okiennych! Zauważalna jest obecnie tendencja do zaokrągleń i subtelnych form. Nada to budynkom nowoczesnego, harmonijnego charakteru oraz wyróżni je spośród podobnych inwestycji.

 

Nowości technologiczne – stawiamy na oszczędność energii

Trend dbania o środowisko dawno już zagościł na rynku stolarki okiennej. Hitem stały się obecnie szyby wielokomorowe, które powstały z połączenia trzech warstw szkła. Możliwe jest to dzięki ramkom dystansowym. Zastosowanie takich szyb w oknach budynków, pozwala zmniejszyć ilość traconego ciepła nawet o 15%! Oszczędzamy zatem energię, a co za tym idzie – pieniądze. Wynikający z tego fakt dbania o środowisko jest dodatkowym atutem.

 

Pamiętaj aby regularnie sprawdzać stan okien w Twojej firmie. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi Klienta

0
Feed

Zostaw komentarz